Teater, film ja teatrikool muutuste maailmas.
Teater, film ja teatrikool muutuste maailmas: säilitada traditsioone või adapteeruda kaasaja kriisidega?
Globaalsete – poliitiliste, sotsiaalsete ja ökoloogiliste – kriiside tingimustes põrkuvad teater, kino ja teatriharidus kokku tähtsa küsimusega: kas säilitada traditsioonid või adapteeruda muudatustega ja kaasaegse ühiskonna nõudmistega.
* Hinnakiri:
Üliõpilaspilet – 25 eur.
Tavaline pilet – 35 eur.
Toetajapilet – 45 eur.
Üliõpilaspileti ostmisel tuleb sissepääsul esitada kehtiv üliõpilaspilet.
Teatrikooli PUNKT õpilastele, kellel on kogukonnakaart, on pileti hind 25 EUR.
Võimalikud küsimused aruteludeks.
Teatrikunsti roll kriisiaegadel.
Kas teater ja film peavad olema kohaks, kus tegelikkust sügavalt mõtestada, uurides sotsiaalseid probleeme ja moraalseid dilemmasid, või on nende ülesanne – pakkuda vaatajatele võimalust lõõgastumiseks ja leida lohutust meelelahutuslikes vormides?
Teatriharidus.
Kuidas teatrikoolid suudavad tasakaalustada traditsioonilisi näitlejate ettevalmistamise meetodeid uute lähenemisviisidega, mis on tarvilikud tööks globaalsete muutuste tingimustes? Kuidas valmistada näitlejaid ette aktuaalsetele väljakutsele ja muutustele kunstis?
Film kui masside kunst.
Kas kinokunst suudab säilitada oma meelelahutusliku funktsiooni ja olla samal ajal vahend keeruliste sotsiaalsete ja poliitiliste probleemide uurimiseks?
Teatri eetiline vastutus.
Kas teater peab võtma aktiivse positsiooni aktuaalsete probleemide suhtes, peegeldades konfliktseid momente ühiskonnas ja suunates vaatajaid kriitilisele mõtlemisele? Või siis vastupidi, tema roll on – pakkuda emotsionaalset kergendust ja lohutust?
Meelelahutuse roll.
Kas pideva stressi ja kriiside tingimustes, on teatril moraalset õigust vältida teravaid teemasid ja keskenduda meelelahutusele. Kas teater võib olla ajutiseks rahu ja rõõmu “saarekeseks” või piirab see tema kultuurilist tähtsust?
Tasakaal kunsti ja populaarsuse vahel.
Kuidas saavad teater ja film säilitada oma sotsiaalset tähtsust, tõukamata eemale laia auditooriumi keeruliste või valulike teemadega? Kas teatri populaarsus näitab tema mõju suurust ühiskonnale, või on sisu sügavus olulisem?
See diskussioon tõstatab küsimusi klassikaliste ja kaasaegsete lähenemisviiside üle kunstis ja hariduses. Kuidas nad suudavad reageerida kiiresti muutuvale maailmale ja samas säilitada oma kultuurilise tähtsuse?