Tere!
Minu nimi on Artjom Garejev.
See, millest ma nüüd räägin, on ilmselt minu jaoks viimastel aastakümnetel olnud kõige olulisem. Mina, või õigemini Meie – mõttekaaslastest koosnev meeskond – avame koos uue loomeruumi Tallinnas. Me tahame luua teatri, mille eesmärgiks on koos publikuga tunda kaasaegsuse teravust ja uurida seda kunstiliste muljete kaudu…
See on rahutute inimeste teater, kellele ei ole ükskõik, mis nende ümber toimub. Kus ei ole kohta meelelahutusteatrile, see-eest aga neile kunstnikele, näitlejatele ja lavastajatele, kes püüavad ausalt tundma õppida meie elu ja peegeldada seda kunstilise vormi abil. See ei ole autoriteater – see on teater, kus saavad olla esindatud erinevad vaatenurgad ja seisukohad. See on teater, kus ühel laval hakkavad looma erinevates keeltes erinevate kultuuride ja rahvuste inimesed.
Aga teater on vaid osa uuest avanevast loomeruumist. Selles ruumis saab olla kursis uute kunstisündmustega, saab nautida kaasaegset visuaalset ja muusikalist kultuuri, avastada uut. Saab osaleda huvitavates aruteludes tuntud inimestega, jagada oma muljeid teistega, suhelda silmapaistvate oma ala professionaalide ja loomingule pühendunud inimestega.
Oluliseks osaks meie uues loomingulises ruumis on haridus. Esimene samm selles suunas on teatrikooli ja õppeteatri avamine lastele ja täiskasvanutele, kus iga inimene, keda tõmbavad elavad teatriprotsessid, saab kogenud ja professionaalsete õpetajate juhendamisel ise proovida seda, millest ta on unistanud. Me avame teatrikooli ja õppeteatri kõigile, kes soovivad avada oma loomingulist potentsiaali. Meie koolis otsime me läbi teatriliste tehnikate neid peidetud või veel täielikult avaldumata andeid ja võimeid, mida te võib-olla ise endas veel ei märka.
Loome uut loomingulist kogukonda ja kutsume teid saama selle osaks. Kutsume teid meie uude loomeruumi — et olla elus, vaba ja avatud sellele maailmale, kõigi selle keerukustega. Olla tugev ja vastupidav väljakutsetele ja hirmudele, mida elu meile pakub.
Friedebert Tuglas, mees, keda peetakse üheks kaasaegse eesti kirjakeele rajajaks ning kes on kahekordne Nobeli kirjandusauhinna nominent ning tuntud Kultuurkapitali fondi asutamise algataja, on öelnud:
“Iga inimene on punkt oma tutvuste, suhete, vahekordade ringi keskel.”
Punkt.
Kui öeldakse, et inimestel on kokkupuutepunkte, tähendab see, et neil on ühised huvid. Samuti on punkt koht, kus toimub mingi sündmus, kus koondub mingi omadus või tegevus. See on arengu alguspunkt.
Me ütleme sageli: seisukoht, lähtepunkt, kõrgeim punkt, tugipunkt, valupunkt, võidupunkt. Või tuntud tsitaat: “Andke mulle toetuspunkt ja ma nihutan selle maailma paigast!”
Alguspunkt, lõpp-punkt, sihtpunkt, vaidlusalune punkt, plusspunkt, see on koht, tingimus, peatükk, hetk, etapp, algus.
Lubage mul nüüd esile tõsta meie vestluse oluline punkt. Ühise teekonna alguseks tutvustame meie uue loomeruumi nime:
“Loomeruum PUNKT”
“PUNKT Creative space”
“Творческое пространство PUNKT”
Tulge meie juurde PUNKTi, kui teid huvitab meid ümbritsev maailm koos kõigi selle väljakutsetega. Tulge, kui teid huvitab inimene kõigi tema sisemiste keerukuste ja vastuoludega. Tulge PUNKTi, kui soovite mängida ja tunda end teistsugusena!
Tulge, kui soovite lihtsalt suhelda või leida uusi sõpru ja mõttekaaslasi, kui soovite rõõmu tunda ja avastada endas uut, saada iseenda ja oma keskkonna uurijaks!
Tulge PUNKTi, kui soovite leida harmooniat iseendas ja välismaailmas!
PUNKT – SINU LOOMEPUNKT